فارغ التحصيلها

بشار اسد رهبر جوان سوريه براستی وارث پدر است. وی در حالی که برخلاف انتظارها خبر از عقب نشينی کامل سوريه از لبنان داد خطاب به مردم لبنان گفت: دورنمای توافقنامه ۱۷ می ديگری در راه است آماده مقابله با آن باشيد (توافق رييس جمهور اسبق لبنان با رژيم صهيونيستی که منجر به سقوط وی شد) وی درعین حال از ملت سوریه خواست اگر می بینند به جای اینکه از نقش مثبت و تعیین کننده سوریه در مورد لبنان به این شکل نامناسب یاد می شود، ‌صبور باشند و احساس ناامیدی به خود راه ندهند بشار اسد تاکید کرد: عقب نشنیی ما به معنای توقف فشارها بر ما نخواهد بود و باز به ما خواهند گفت این هم کافی نیست. ما از هیچ چیز نخواهیم ترسید و از اصول اساسی خود دست برنخواهیم داشت.

 

بشار اسد: برخی لبنانی‌ها نمک نشناس هستند

 

پيامبر اکرم (ص) فرمود:‌ در روز قيامت نزديکترين شما به خدا خوش اخلاق ترين شما است ..... دوستی می گفت :‌ دو راه برای زندگی هست ... يا دست پايينی ها را بگيری و آنها را بالا بياوری ... يا دست بالايی ها را بگيری و بالا بروی ... و او مسلما راه دوم را ترجيح می داد ... پرسيدم برنامه ات برای آينده چيست؟‌ گفت به آلمان می رود ... مگر در همين ايران نمی توانی؟ حوصله اش شايد سر رفت آخه چند سالی از من بزرگتر بود. ببين مثل اين می مونه که آدم از يه روستا بلند شه بره شهر هيچ وقت ديدی کسی از شهر به روستا برگرده؟ ..... حقارتی در کلامش بود.

ماجرای فارغ التحصيلها همان ماجرای معلم هاست چون در آن مدرسه معلمها معمولا همان شاگردانی هستند که تازه وارد دانشگاه شده اند و به اصطلاح فارغ التحصيل شده اند ... آقای سروری (با تلفظی به معنای شادی) يکی از همين فارغ التحصيلها بود. معلم فيزيک اول راهنمايی. قد کوتاهی داشت و ريش انبوه. با يک کاپشن توسی و کفش کتانی. بدنی بشدت ورزيده. دانشجوی سال اول مخابرات شريف. خانه شان اگر بدانی در بزرگراه بعثت بود. جايی مابين ميدان بهمن و افسريه و بنابراين هم سرويسی بوديم. پرسيدم: اگر آدم بخواهد در دانشگاه فيزيک هسته ای بخواند خيلی سخت است؟ ... بايد ۱۹ ساعت يه جا بشينی به يک نقطه خيره شوی و فکر کنی. حالا که می دونم اون موقع هيچ چی راجع به فيزيک هسته ای نمی دونست ولی اين جمله برای هميشه در صفحه خاطراتم ثبت شد. با صداقت گفت ... و من فهميدم که آقای سروری آدم بزرگی است چون به تو می گويد که ... (ادامه دارد)

/ 0 نظر / 4 بازدید