درخواست دولت بوش ازگوگل

خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آسوشيتد: با اين که شرکت گوگل به کاربران وعده داده است که اطلاعات خصوصی مربوط به آنها تابع سياست محرمانه اين شرکت است ولی مقامات گوگل اخيرا اعلام کردند که در صورت دريافت درخواست رسمی از مقامات قانونی يا دولت آمريکا از آن تبعيت خواهند کرد. شرکت گوگل تاکنون افشا نکرده است که اطلاعات کاربران را تا چه مدت حفظ می‌کند ولی برخی از کارشناسان معتقدند که اين مدت احتمالا هميشگی است زيرا هزينه ذخيره سازی اطلاعات بسيار پايين است. مقامات دولتی اخيرا از شرکت گوگل خواسته‌اند جزييات اطلاعات مربوط به جستجوی کاربران را از طريق موتور جستجوی اين شرکت در اختيار آنها قرار دهد.

..... بنابراين هرگاه که خواستيد عکس‌های خانوادگی خود را در صندوق پستی گوگل و ياهو ذخيره کنيد ..... يا خواستيد با همسرتان چت کنيد .... يا با يک دوست حرف‌های مهمی ردوبدل کنيد .... يا برای نسخه پشتيبان حاصل کارهايتان را به آدرستان ميل بزنيد .... حساب کار را بکنيد .... شايد برايتان عجيب باشد اما گذر ايام به من آموخته است که مهمترين چيز در دنيای شبکه اين نيست که شما چقدر بازديد کننده داريد يا چقدر قالبتان قشنگ است يا چيزهای خارق‌العاده‌ای می‌نويسيد ..... مهم اين است که حصارهای امنيتی‌تان چقدر محکم‌اند و برای مقابله با چه نوع حملاتی طراحی شده‌اند. سياست امنيتی شما چيست و از کی اين سياست اعمال شده. چند بار و توسط چه کسانی نقض شده. البته اين هشداری است برای آينده. در دنيای شبکه اطلاعات حرف اول را می‌زند و آزادی شبکه‌ای فريبی بيش نيست. حقيقت اين است که دنيای شبکه دنيايی کاملا مخوف است و اگر اين را حس نمی‌کنيد احتمالا هنوز بشکل جدی شبکه را تجربه نکرده‌ايد. يادتان نرود ضبط پيامهای شما در تمام عمر توسط ياهو يا گوگل بهمراه آدرس آی‌پی و محل شما باعث می‌شود آنها شما را از خودتان بهتر بشناسند. مخصوصا اگر آدمی هستيد که بنوعی با دولت‌های غير وطنی سر و کار داريد يا ممکن است يک وقتی تهديدی برای امنيت ملی آمريکا محسوب شويد بهتر است هر چند ماه يکبار آدرس ايميل خود را تغيير دهيد ... از ايميل‌های خارج از کنترل دولت آمريکا استفاده کنيد ... بزبان فارسی بنويسيد چون بيشتر کارشناسان آنها طبيعتا به فارسی مسلط نيستند ... هر پيامی را پس از خواندن حذف کنيد تا از دسترس هکرهای احتمالی آينده در امان باشيد ... مشخصات خود را استتار کنيد ... ارتباط بين فعاليت‌های شبکه‌ای‌تان را قطع کنيد ... در وبلاگتان به صفحه‌خانه شخصی لينک ندهيد و آدرس ايميل ندهيد ... درباره زندگی شخصی‌تان چيزی را نگوييد مگر اينکه همراه با ترديدافکنی باشد ... حتی‌المقدور در اورکات عضو نباشيد يا با اسم و مشخصات مستعار عضو باشيد ... هيچ چيز مهمی را حتی روی کامپيوتر شخصی‌تان نگهداری نکنيد ... مهمترين نرم‌افزارهای جاسوسی آنهايی هستند که وارد کامپيوتر شما می‌شوند و برای يافتن مدارک شخصی شما جستجو می‌کنند و آنها را دور از چشم شما به مقاصد مورد نظر ارسال می‌کنند ... تا جايی که می‌توانيد از وبگاه‌های ايرانی استفاده کنيد ..

خبری که نقل کردم بيش از آنکه جدی باشد جنگ روانی دولت بوش برای تحت تاثير قرار دادن استيضاح کنندگان احتمالی بدليل شنودهای غيرقانونی است. واقعيت قطعا فراتر ازين حرف‌هاست ... سال‌ها قبل بريده‌ای از روزنامه را به پوشه مخصوص اضافه کردم که خبر می‌داد هزينه خدمات رايگان اينترنتی توسط سيا پرداخت می‌شود. در عصر اطلاعات جاسوسی شايد فراگيرتر از هروقت در تاريخ خواهد بود.

/ 0 نظر / 11 بازدید