مرابطه اينترنتی

يک مقام اطلاعاتی آمريکا:‌ در حال بررسی استفاده از وبلاگها در بدست آوردن اطلاعات هستيم.

از حدود ۳ ماه پيش موجی از پيامهای تخريبی مشابه تحريک آميز در وبلاگهای مختلف وجود داشت که در آنها معمولا به مقدسات اسلامی توهين می شد يا مواضع اسلامی و انقلابی به صورت بسيار مبالغه آميزی مطرح می شد بنحوی که ايجاد تنفر کند. کاملا مشخص بود که اين پيامها کاملا هدايت شده و دقيق برای براه انداختن جنگ روانی انتخاب شده بودند. اما حدودا از ۳ هفته پيش و شايد از پس راهپيمايی ۲۲ بهمن اين روند کاملا متوقف شد. علت آن هم عدم موفقيت آن بود چون معمولا افراد حتی معمولی هم از توهين به اسلام ناراحت می شدند و موضع می گرفتند. 

تهران پايتخت وبلاگ جهان لقب گرفته است و اين روند سلطه تمام عيار رسانه های غربی را بر جريان اخبار و تحليلها کاهش داده است. اما دنيای آينده دنيای اينترنت است و مهمترين جريان فرهنگ سازی در اينجا رخ می دهد. ای کاش يک ايرانی پيدا می شد که يک اورکات ايرانی و در داخل ايران تاسيس کند. در اين صورت صرف فارسی بودنش موفقيتش را تضمين می کرد. داشتن اورکات برای ما از ماهواره جاسوسی ای که انشاءالله در آينده نزديک پرتاب می شود هم مهمتر است. هر کس وبلاگ ندارد يکی راه بيندازد. خبرگزاری وبلاگ اورکات موتور جستجو  و ... ابزارهايی است که برای باقی ماندن در جهان آينده مورد نياز است.

يکی از سنتهای اسلامی مرابطه است. چيزی مثل اعتکاف اما با بار نظامی. مسلمانان دست کم ۳ روز در مرزهای اسلام خيمه می زدند و به جبهه کفار چشم می دوختند و مراقب تحرکات دشمن بودند و هر تحرکی را به پيامبر گزارش می کردند. حالا هم همه ما بايد مراقب تحرکات دشمن در مرزهای فرهنگی و اينترنتی باشيم.

لينکهای خبری:

انتقال پايگاه هوايی بزرگ آمريکا به مرزهای ايران

تايمز: اسرائيل ماه ها برای حمله به نطنز تمرين کرده است

اظهار نگرانی مقامات آمريکايی از پيشرفت فضايی ايران

 سازمان ملل:‌در ۱۸ ماه گذشته ۱۸۰ هزار نفر در دارفور سودان به قتل رسيده اند

گفتگوی طنز دو ناو آمريکايی و اسپانيايی!!

رويترز و انتخابات:‌ تجديد حيات کمپانی امتيازات

/ 0 نظر / 10 بازدید