مقاله

۱-  چند روز پيش استاد ايميل يه دانشجو از ايران رو برامون فرستاد. ديدم طرف تو ISIT که بعد از IT سطح بالاترين جا برای مقاله دادنه مقاله داره! تازه طرف ليسانسش يه جايی بنام دانشگاه ايران (مهندسی) و فوقش تهران بوده!  شديدا حسوديم شد چون من با اينکه شريف درس خوندم هيچ وقت نتونستم يه مقاله حتی تو کنفرانسهای داخلی بدم! جالب اينجا بود که موضوع کارش تشخيص مدولاسيون بود دقيقا مثل من. در نتيجه من کاملا متحول گشتم و برام مفهوم شد که دوره دکترای دانشگاههای سراسری تهران کاملا خوبه. قبلا فکر می کردم فقط شريف به دکترا خوندن می ارزه.

۲- « مقابله با ظلم » وظيفه اي نيست كه در مرزها , محدود شود و اسلام , امنيت نظام را تنها در داخل مرزها , به رسميت نمي شناسد , بلكه ديگران را از فراسوي مرزها به صحنه تقابل فرا مي خواند و حتي كساني كه حاضر به حضور در صحنه قتال براي نجات مستضعفان نباشند , مورد مواخذه قرار مي گيرند : ما لكم لا تقاتلون في سبيل الله و المستضعفين من الرجال والنسا والولدان (نسا 75 ) از اين رو مسلمانان موظفند فرياد دادخواهي هم كيشان خود را بدون پاسخ نگذارند و ان استنصروكم في الدين فعليكم النصر (انفال 72 ) بر اين اساس است كه شهيد مطهري مي گويد :
« ممكن است طرف با ما نخواهد بجنگد , ولي مرتكب يك ظلم فاحش نسبت به يك عده افراد انسانها شده است . و ما قدرت داريم آن انسانهاي ديگر را كه تحت تجاوز قرار گرفته اند نجات بدهيم , در اينجا هم جهاد واجب است » (جهاد ص 29 )

۳-  چند روز پيش استاد يه مقاله JSAC رو بهم داده برای داوری. راجع به MIMO هستش. هر چی بهش می گم من اصلا از اين موضوع سررشته ای ندارم قبول نمی کنه و تازه بعنوان رييس به من دستور داده که اين مقاله رو داوری کنم. میگه بخون ياد می گيری! خلاصه اينجا خيلی بی در و پيکره. بر و يچه هايی که مقاله هاشون پذيرفته نميشه زياد نگران نباشن خيلی از مقاله ها اينجا از طريق رابطه پذيرفته ميشه يا از روی اسم استاد. در حاليکه تو ايران استادم فقط مقاله هايی که دقيقا در راستای کارم بود رو بهم برای داوری ميداد و من می تونستم با يه نگاه بفهمم طرف چيکار کرده.

/ 0 نظر / 6 بازدید