شبکه جهانی

و بدرستيکه در هر امتی فرستاده‌ای برانگيختيم .... که خدا را بپرستيد و از طاغوت دوری کنيد. (قرآن مجيد)

... و کدام بت از شيطان بزرگ آمريکای جهانخوار و شوروی ملحد متجاوز بزرگتر و کدام طاغوت از طاغوت‌ها و طاغوتچه‌های زمان ما بالاترند؟ .... و به موازات عشق به حق از بت‌های بزرگ و کوچک و طاغوت‌ها و وابستگانشان برائت جوييد که خدای تعالی و دوستانش از آنها برائت جستند و همه آزادگان جهان از آنان بری هستند. (امام ره)

تغييراتی در قالب وبنوشت ايجاد شده است. از جمله اينکه عرض صفحه را به ۷۰۰ کاهش داده‌ام تا دوستانی که عموماً از ايران با نمايشگرهای ۱۵ وصل می‌شوند صفحه را کامل ببينند. در مورد آمارگير وبگذر هم بايد گفت که برتری زيادی نسبت به پشتيبانان دارد و مهمتر از همه اينکه چون آمار کلی را همين‌جا نشان می‌دهد کار را راحت می‌کند.

جستجوگر پارسيک را بعد ازينکه از تهديدات موتورهای جستجوی گوگل و ياهو نسبت به قطع احتمالی خدمات برای کاربران ايرانی آگاه شدم پیدا کردم (در پايگاه اعتراض می‌توانيد شاهد عکس‌العمل کاربران ايرانی به اين تهديدات باشيد) و از آن وقت هميشه از آن استفاده می‌کنم. خيلی کم پيش می‌آيد که نياز پيدا کنم از گوگل استفاده کنم. مزيت ديگر اين موتور جستجو اين است که خلاصه اخبار را هم نشان می‌دهد.

پارسی ميل و نوآور دو سرويس ايميل رايگان فارسی هستند. در اين وبگاه می‌توانيد بدون هيچ مشکلی ايميل بزبان فارسی بفرستيد و هر نوع ايميلی دريافت کنيد. پارسی ميل از نظر گرافيکی برتری زيادی نسبت به نوآور دارد. از دوستانی که ممکن است گاهی به من ايميل بزنند خواهش می‌کنم به همان شناسه کاربری در پارسی ميل ايميل بزنند چون من تقريباً از ياهو ديگر استفاده نمی‌کنم و بعد از مدتی باطل خواهد شد. يک مزيت ديگر پارسی ميل اين است که چون تازه است هيچ ايميل تبليغاتی وارد آن نمی‌شود. از سيستم نوآور هم برای ايجاد يک ايميل باصطلاح تقلبی استفاده کرده‌ام که جاهايی که مجبورم آدرس ايميل بدهم مجبور نباشم مشخصاتم را هم بدهم.

در مورد وبگاه اعتراض مساله عمده اين است که تعداد بازديدکنندگان روزانه آن بسيار کم است. در صورتی که اين پايگاه می‌تواند محلی برای شکل‌گيری افکار عمومی ايرانيان و مطرح کردن مواضع مختلف و رای‌گيری درباره آنها باشد. پيشنهاد می‌کنم از هر طيف سياسی که هستيد حضور در اين پايگاه را جدی بگيريد. وبگاه عدالتخانه هم جاييست برای ابراز نظرات مختلف در مورد جنبش عدالت‌خواهی. مزيت آن ظاهرا اين است که هر کس عضو بشود می‌تواند اخبار و مقالات مورد نظر خود را روی خروجی آن قرار دهد. همچنين دو مقاله جديد عيسی در قرآن و حج در آيين يهود هم مقالات جالبی هستند که در پايگاه باشگاه انديشه آنها را خوانده‌ام.

/ 0 نظر / 4 بازدید