پوشش راداری فضای ايران

(سوره آل عمران آيه ۲۸) ... نبايد اهل ايمان مؤمنان را واگذاشته از کافران دوست گيرند ... و هر کس چنين کند رابطه او با خداوند قطع است ... مگر برای در حذر بودن از شر آنها (تقيه کند) ... و خدا شما را از عقاب خود می ترساند ... و (بدانيد که) بازگشت همه بسوی خدا خواهد بود.

يکی از اعضای جبهه دوم خرداد اعلام کرد در صورت تصويب ... شورای هماهنگی اصلاح طلبان در فروردين ماه تشکيل می شود ... همچنين کيهان گزارش داد دولت آمريکا در پی تشکيل شورای هماهنگی برای اپوزيسيون لس آنجلس نشين است ... بنظر می رسد اصولگرايان در زمينه فعاليت سياسی و تشکيلاتی به يک گروه مرجع تبديل شده اند و پيروزی آنها در دو انتخابات اخير نيز مرهون همين کار تشکيلاتی است. 

بالاخره شورای هماهنگی موفق شد بر تلاشهای تبليغاتی رفسنجانی غلبه کند و کانديدايی که ماه ها منتظر نهايی شدن انتخاب خود بود رسما معرفی شد ... علی لاريجانی استاد فلسفه دانشگاه ... که ۱۰ سال رياست صداوسيما را به عهده داشت نامزد گمنامی برای انتخابات رياست جمهوری به شمار می آيد و اتفاقا برگ برنده وی نيز همين است ... پدرم تعريف می کرد که در يک مراسمی لاريجانی شرکت کرده بود و تنها با ۲-۳ نفر همراه خود حضور داشت و هيچ کس توجه خاصی به وی نداشت ... در واقع فخر فروشی بزرگترين عامل برانگيختن دشمنی و خشم مردم است و هر کانديدايی که با غرور وارد عرصه شود با پاسخ دردناکی از سوی مردم مواجه خواهد شد ...

اميدوارم راه لاريجانی بسوی کرسی رياست جمهوری هموار شود و بتواند برنامه های اساسی اصولگرايان را با موفقيت پياده کند ... مهمترين مساله نفی مدل سرمايه داری مورد نظر بانک جهانی است و مقابله با رباخواری رسمی در جامعه ... از بين بردن سنتهای اشرافی و مبارزه با فاصله طبقاتی ... ترويج ساده زيستی و پاسخ عزت مندانه به مداخلات بيگانگان در کشور ... در حقيقت جناح اصولگرا برای مدت ۴ سال در حال برنامه ريزی برای نامزدی ولايتی در انتخابات بود اما محاسبات به آرامی تغيير کرد ... هنگامی که رهبر خط مشی اصولگرايی را مبارزه با فقر و ساده زيستی در سال ۸۰ اعلام کرد پس از چند ماه يک گروه ناشناخته به رهبری برادر شهيد چمران آرای درخشانی را نصيب خود کرد ... پس از آن هم شهردار تهران و مجلس هفتم نماينده اساسنامه جديد اصولگرايی شدند و مخصوصا با طرحهای اقتصادی مجلس تصوير روشنی از حرکت آينده ترسيم شد ... اما متاسفانه ولايتی که اوايل از ربای رسمی در جامعه انتقاد می کرد وقتی ديد در حاشيه قرار گرفته است به رفسنجانی نزديک شد و از طرح های مجلس انتقاد کرد ... در واقع او نشان داد که کسی که در تمام زندگی اش معيارهای اصولگرايی را نصب العين نداشته است حتما در آينده خواهد لغزيد.

دکتر باستانی تعريف می کرد که بعد از جنگ عراق کشور چک اعلام کرد که در تمام مدت نبرد قادر به ردگيری هواپيماهای اف-۱۱۷ آمريکا در آسمان عراق بوده است! ... آن هم از آن فاصله دور! ... مساله اين بود که نوعی از رادارهای موج بلند قديمی روسی بدليل طول موج مورد استفاده براحتی قادرند اين هواپيماهای به اصطلاح ضد رادار را شناسايی کنند ... در واقع ساختار اين هواپيماها طوری طراحی شده است که در طول موجهای KU و در اين حدود که معمولا در رادارهای امروزی مورد استفاده است بازتابش اندکی داشته باشد ... اما اين اتفاقا می تواند باعث شود بازتابش در طول موجهای ديگر بالا رود ... همچنين اين رادارها بدليل خاصيت موجبری لايه های سطحی هوا معمولا تا فاصله بسيار دور بدون تضعيف منتشر می شوند و برد بالايی دارند ... دکتر که خودش يک شرکت سازنده رادار را تاسيس کرده بود و سالها اداره می کرد حالا مديريت آنرا به جوانان سپرده و خود آماده بازنشستگی است.

لينک های خبری:

توسعه سرمايه داری فاميلی-ايرانی و تهديدات روزافزون جهانی

بازگشت اشيای نورانی (بالن های جاسوسی) به آسمان ايران

طرح مجلس آمريکا برای سرنگونی بشار اسد

صدها هزار سوری در شهر طرطوس تظاهرات کردند

اوکراين مدعی فروش موشکهای کروز ايکس-۵۵ به ايران شد

 طرح تشکيل دولت بزرگ کردستان

 هواپيمای ايران-۱۴۰ (عکس)

/ 0 نظر / 18 بازدید